Новини

Українська кукурудза на піку попиту
Українська кукурудза на піку попиту
Опубліковано: 14 Березня 2024

Українська кукурудза дорожчає, оскільки зростає попит з боку закордонних імпортерів. Про це повідомили аналітики кооперативу ПУСК, створеного у межах ВАР.

Як зазначається, очікування, що з надходженням на світовий ринок нового врожаю кукурудзи з Аргентини впадуть попит і ціни на українську зернову, не виправдалися. Наразі аргентинський новий врожай продається за вищими цінами, ніж українська кукурудза. Можна прогнозувати зростання цін на кукурудзу з України найближчими тижнями.

«Китай активно контрактує українську кукурудзу. Інші імпортери — Туреччина, Єгипет, Італія, Іспанія також почали багато купувати української кукурудзи. На глибокій воді, у морських портах умовні ціни зросли до 142-145 $/т. Ціни зростають вже півтора тижня. Пропозиція просідає, а попит стабільний. Можна прогнозувати, що на тлі попиту показники будуть додавати $2-3 на тонні на тиждень і сягнуть рівня щонайменше 150 $/т на базисі СРТ вже до кінця березня», — прогнозують у ПУСК.

У квітні головним фактором цінових змін на кукурудзу стане інформація щодо врожаю зернової у Бразилії.

«У квітні буде більш достовірна інформація щодо врожаю в Бразилії: посівні площі, зволоження ґрунту, стан посівів. Це буде впливати на світовий ринок. Якщо в Бразилії продовжиться посуха, яка триває зараз, і скоротиться врожай, тоді ціна на ринку буде зростати. Але поки це один зі сценаріїв. У випадку вчасних опадів у Бразилії кон’юнктура на світовому ринку кукурудзи буде іншою», — кажуть аналітики.

На базисі DAP українська кукурудза торгується з постачанням у березні-квітні до Італії, Австрії та Німеччини у діапазоні 192-197 $/т.

Більше новин