Новини

Українська кукураудза може замінити вугілля — думка
Українська кукураудза може замінити вугілля — думка
Опубліковано: 07 Червня 2022

Аграрії планують спалювати зерно, яке зберігається на складах, оскільки продати його неможливо, а потужності потрібні для зберігання нового врожаю.

Повідомляє biz.today.

Як зазначається, в той час, коли світу загрожує голод, українські виробники стали заручниками ситуації.

«Аграрії абсолютно свідомо розглядають такий варіант із зерном кукурудзи. Воно було зібране, висушене та засипане в елеватори ще торік. Цьогоріч за два місяці вже піде новий врожай зернових, а зберігати його ніде, адже майже всі елеватори стоять повні непроданого зерна», — йдеться у повідомленні.

Про «горе від врожаю» розповів комерційний директор ТОВ «Баришівська зернова компанія» Таїр Мусаєв.

«У нас лишилось 15-20 млн т кукурудзи цього врожаю, а вже за два місяці почнеться збір озимих культур, і всі склади будуть заповнені. Для кукурудзи просто не залишиться місця для зберігання. У фермерів буде два рішення. Перше — лишити її в полі до кращих часів, наприклад, до березня-квітня», — пояснив аграрій.

Водночас, за його словами, від зимового зберігання на корені змінюється хімічний вміст зерна кукурудзи. В ньому з’являються афлатоксини — органічні сполуки, що вражають імунну систему живого організму та можуть викликати онкозахворювання і швидку смерть. Якщо в експортованому зерні виявлять афлатоксин, то репутація українського зернового експорту буде зіпсована на десятиліття.

«Другий варіант — рішення непопулярне, але його можна розглядати. Україна через порти з 2014 р. імпортувала вугілля, а оскільки вони зараз заблоковані, то проблема з’явиться з початком опалювального сезону. Тому одним із рішень може бути заміна вугілля на кукурудзу, звісно, де це можливо зробити», — розповів топ-менеджер.

Іншими словами, кукурудзу просто будуть спалювати. Кукурудзяним зерном можна буде замінити нестачу вугілля, яке Україна не отримає через заблоковані порти. Відповідно й кошти, що мали піти на закупівлю імпортного вугілля, можуть піти на підтримку аграріїв.

Більше новин