Новини

Україна зібрала рекордний врожай, але є складнощі
Україна зібрала рекордний врожай, але є складнощі
Опубліковано: 28 Вересня 2023

Міністерство аграрної політики та продовольства України Микола Сольський назвав урожай 2023 року рекордним, зазначивши, що він сягає 79 млн т і на 7 млн т перевищує показник минулого року. 

Про це міністр сказав на телемарафоні.

Микола Сольський підкреслив, що в даний час українські аграрії у більшості перестали хвилюватися з приводу врожайності та об’єму продукції, тому що вони зосередились на ціні, за якою вони зможуть продати збіжжя.  

Аграрний міністр розповів, що зараз зерно залишається недорогим, але дуже коштовною є логістика. Микола Сольський наголосив, що попит на логістику значно перевищує пропозицію. Він додав, що дуже важливо збалансувати ці показники.

“У травні під час початку посівної думали, що в нас буде приблизно 63 – 64 млн т. Потім підняли прогноз до 67 – 68 млн, потім більше – 70 млн. Торік у нас був результат 7 млн т, потім 75 млн т. В останні два тижні ми говоримо про врожай у 79 млн, що, щонайменше, на 7 млн більше, ніж минулого року. Тут дуже важливо, щоб ми мали можливість продати подорожче. Важливо, скільки ми зможемо експортувати. Адже потрібно мати можливість вивозити з країни щомісяця 5 млн т. Ми намагаємося за рахунок Дунаю і Чорного моря баланс наблизити до того, який потрібен аграрію, щоб ціна на зерно піднялася”, – сказав Микола Сольський.

Більше новин