Новини

Україна збільшить використання біометану
Україна збільшить використання біометану
Опубліковано: 12 Серпня 2022

Постанова «Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем», яку ухвалила НКРЕКП, дає «зелене світло» постачанню біометану в газотранспортну систему України, повідомило 11 серпня інформаційне управлення Верховної Ради України.

Як вказується в повідомленні, згідно з ухваленою постановою передбачається збільшення молярної частки вмісту кисню в природному газі з 0,02 мол. %: до 0,2 мол.% для доступу біометану до ГТС та до 1% для доступу біометану до газорозподільних систем.

«Це означає, що виробники біометану тепер зможуть звернутися до операторів ГТС/ГРС за технічними умовами щодо постачання біометану в мережі», – зазначив голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

За його словами, рішення комісії потрібне аграріям, адже саме відходи аграрного виробництва є якісною сировиною для переробки в біогаз.

«За прогнозами ЄБРР, ми можемо виробляти до 10 млрд кубометрів біометану. А отже опалювати свої виробництва, як це роблять на птахофермах Європи, та транспортувати вироблений газ у газотранспортну/газорозподільну системи країни», – резюмував голова комітету.

Більше новин