Новини

Україна запустила верифікацію агроекспорту до п’яти країн Євросоюзу
Україна запустила верифікацію агроекспорту до п’яти країн Євросоюзу
Опубліковано: 27 Вересня 2023

Україна запускає процедуру внутрішньої верифікації експорту кукурудзи, ріпаку, соняшнику та пшениці до п’яти країн Євросоюзу. 

Про це повідомив Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Сольський.

Наразі Україна не експортує агропродукцію до п’яти прикордонних країн, якщо на це нема їхнього погодження. За словами аграрного міністра механізм, коли агроекспорт відбувається виключно після погодження з країнами-сусідами, є конструктивним і враховує інтереси сторін.

Микола Сольський сказав, що українська сторона надіслала країнам сусідам свої пропозиції щодо дії такого механізму. Зараз очікуються відповіді з можливими варіантами рішень.

Аграрний міністр повідомив, що перша офіційна відповідь вже надана Румунією. Микола Сольський подякував країнам за допомогу у вирішенні проблем з українським агроекспортом.

“Ми вводимо внутрішню процедуру верифікації експорту чотирьох культур: кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця, до п’яти країн ЄС. Ця процедура передбачає видачу ліцензії від Українського Уряду протягом 30-ти днів з дня отримання заявки на експорт. Відповідна постанова Уряду уже прийнята, а тому експорт до 5-ти країн без їх погодження вже не відбувається”, – сказав Микола Сольський.

Більше новин