Новини

Україна запропонувала Лівану викупити ячмінь та борошно з арештованого балкера, проте суд відпустив судно
Україна запропонувала Лівану викупити ячмінь та борошно з арештованого балкера, проте суд відпустив судно
Опубліковано: 04 Серпня 2022

Україна офіційно запропонувала Лівану придбати ячмінь та пшеничне борошно, яке російські загарбники вкрали на окупованих територіях та транспортували на балкері Laodicea (прапор — Сирія).

Про це повідомило посольство України в Лівані, пишуть «Порти України».

«За погодженням з українськими власниками продукції на борту Laodicea, а також щоб уникнути псування награбованого зерна та збереження його в Лівані, посольство України надало пропозицію уряду Лівану придбати вищезазначені товари», — вказано у повідомленні посольства.

Лівану запропонували купити вантаж за цінами, що вдвічі нижчі за ринкові: борошно — $350 за тонну, ячмінь — $180 за тонну.

Нагадаємо, 31 липня прокуратура Лівану на час розслідування походження вантажу наклала арешт на судно Laodicea, що перебуває в порту Тріполі завантажене ячмінним та пшеничним борошном, яке могло бути викрадено російськими окупантами в Україні. 2 серпня арешт було продовжено ще на три дні.

Проте ввечері 3 серпня місцевий ліванський суд скасував рішення, які забороняли судну Laodicea залишати порт Триполі та проводити вивантаження. Судно завантажене вкраденими в України зерном та борошном.

Про це повідомив посол України в Лівані Ігор Осташ, передає Крим.Реалії.

За словами посла, це рішення, яке стало несподіваним для українських дипломатів, свідчить про те, що сирійське судно змушене «рятуватися втечею» після того, як українське посольство в Лівані звернуло увагу світової громадськості на факти вивезення зерна з тимчасово окупованих територій півдня України.

«Ми практично спіймали їх за руку, але, на жаль, рішення суду надвечір 3 серпня нас дуже здивувало. Це рішення про анулювання всіх попередніх рішень і дозвіл кораблю відплисти до Сирії. Це означає, що вони просто тікають. Ганебно тікають з Лівану», — сказав Ігор Осташ.

Більше новин