Новини

Україна заплатила 420 млн грн за зерно для Ефіопії та Сомалі
Україна заплатила 420 млн грн за зерно для Ефіопії та Сомалі
Опубліковано: 21 Листопада 2022

Україна витратила 420 млн грн з резервного фонду на придбання 50 тис. т для перших двох суден у межах гуманітарної програми Grain from Ukraine.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в інтерв’ю DW.

Він повідомив, що для отримувачів зерна це безкоштовні постачання.

«Україна починає, всі інші приєднуються. Тут будуть гроші й зусилля всіх країн, але зерно буде українське. Воно купується в українських трейдерів, які в свою чергу вже закуповують його в українських фермерів. Так, зерно для двох кораблів було закуплене за рахунок державних коштів України, для інших суден воно буде придбане за рахунок інших країн у результаті переговорів і тендерів — на абсолютно прозорих умовах», — зазначив урядовець.

Фрахт суден оплатили Японія і Німеччина. Перші два кораблі доставлять зерно в Ефіопію і Сомалі. Один із кораблів уже вийшов із порту, інший у грудні має стати під завантаження.

Підтримавши ініціативу України, Уряд Японії ухвалив рішення щодо виділення $14 млн екстреної безвідплатної грантової допомоги для підтримки Федеративної Республіки Сомалі у подоланні продовольчої кризи.

Як зазначається, ця фінансова допомога буде спрямована урядом Японії на передачу пшениці, наданої на безвідплатній основі урядом України, через Всесвітню продовольчу програму ООН до Сомалі та роздачу серед місцевого населення.

Більше новин