Новини

Україна введе дзеркальні рішення у разі заборони Молдовою українського агроімпорту
Україна введе дзеркальні рішення у разі заборони Молдовою українського агроімпорту
Опубліковано: 09 Травня 2023

Молдова планує приєднатись до рішення Європейського Союзу щодо імпорту сільгосппродукції з України. Про це повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства Молдови.

Як зазначається, Молдова має намір приєднатися до рішення ЄС про введення тимчасових заходів щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику походженням з України, водночас дозволивши їхній транзит.

Міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля на зустрічі з українським колегою Миколою Сольським повідомив, що у молдовських сховищах перебуває значна кількість зернових, і це викликає у фермерів побоювання, що їм не вистачить місця для нового врожаю.

«Водночас тенденція експорту вітчизняного зерна є низхідною, витрати на логістику зросли, а ціни на міжнародних біржах обвалилися. Нашим аграріям необхідно максимально ефективно використати запаси зерна та підготуватися до нового сільськогосподарського сезону», — сказав Володимир Боля.

У відповідь на обмеження, впроваджені Молдовою проти українського імпорту, в уряді готують постанову про заборону молдовського імпорту. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — Торговий представник України Тарас Качка кореспонденту Європейської правди.

«Ми повідомили Кишинів — будь-яке обмеження з боку Молдови буде вважатися вкрай недружнім кроком і потягне за собою невідкладну заборону всього імпорту з Молдови», — зазначив Тарас Качка.

За його словами, введення такої заборони вже погоджено та запущено у підготовку.

Більше новин