Новини

Україна відкриває ринок гуманітарного розмінування через аукціони
Україна відкриває ринок гуманітарного розмінування через аукціони
Опубліковано: 10 Серпня 2023

Україна активно долучатиме до робіт з гуманітарного розмінування іноземних та вітчизняних приватних операторів протимінної діяльності, для чого розбудовує ринок з можливістю закупівлі послуг через аукціони.

Про це розповіла перший віцепрем’єр — міністр економіки України Юлія Свириденко, пише Укрінформ.

Перший аукціон з розмінування лісової ділянки, за її словами, відбудеться вже у серпні.

«Зацікавленість у такому підході мають усі сторони. Тобто є і приватні оператори з розмінування, і приватні замовники такої послуги. Завдання держави — створити умови для їхньої максимально прозорої співпраці», — пояснила урядовиця.

Для цього важливо пришвидшити процеси виходу на ринок нових гравців, зокрема сертифікацію операторів протимінної діяльності. Процес сертифікації має бути швидшим і тривати не більше трьох тижнів.

Щоб це стало можливим, фахівці Мінекономіки та інших зацікавлених відомств нині аналізують нормативні акти, щоб визначити, які з них потребують оновлення, які треба скасувати, а що варто диджиталізувати.

«Нам потрібні інновації, нові підходи та нові стандарти в частині розмінування сільгоспземель, щоб якнайшвидше повертати їх у використання. Тому перебуваємо у постійному діалозі з українськими та міжнародними операторами і шукаємо ці підходи», — додала Юлія Свириденко.

За її словами, зараз в Україні працюють 14 сертифікованих операторів протимінної діяльності, частина з яких має неабиякий досвід роботи за кордоном. Загалом по країні виконують роботи 333 групи з гуманітарного розмінування (3000 саперів). До кінця року фахівців буде удвічі більше.

Влада також підтримує ініціативу деяких агровиробників, які після відповідної сертифікації готові самотужки виконувати роботи з обстеження територій та з розмінування.

«Те, що у нас з’являється більша кількість операторів, — хороший сигнал. Адже роботи чимало, тому нарощування ресурсів — це можливість швидше зробити нашу землю безпечною. І те, що агрохолдинги хочуть доєднуватися до цього процесу, ми лише вітаємо», — сказала Юлія Свириденко.

Більше новин