Новини

Україна увійшла у новий сезон з колосальними перехідними запасами зерна, – АПК-Інформ
Україна увійшла у новий сезон з колосальними перехідними запасами зерна, – АПК-Інформ
Опубліковано: 15 Вересня 2022

На старті зернового сезону-2022/23 в Україні сформовано колосальні перехідні запаси зернових культур, які не є характерними для країни.

Про це під час міжнародної агропромислової конференції «Asia Grains&Oils Conference in Tashkent-2022» повідомив Андрій Купченко, керівник служби бізнес-проектів ІА «АПК-Інформ».

«Зокрема, за нашими оцінками, перехідні залишки пшениці в Україні станом на початок 2022/23 МР становили 5,3-5,5 млн тонн (в 1,5 раза перевищує аналогічний показник попереднього сезону), ячменю – 1,1 млн тонн (+14%), кукурудзи – 7,7 млн тонн (у 3,8 рази більше). Ці цифри чинять тиск на цінову кон’юнктуру та на ринкову ситуацію в цілому», – уточнив він.

Аналітик зазначив, що Україна за підсумками сезону залишилася у десятці найбільших виробників основної зернової продукції у світі: по пшениці – 7 позиція, щодо ячменю – 4, за кукурудзою – 6.

Також країні вдалося зберегти статус одного з основних експортерів зерна, увійшовши до топ-5. Зокрема, щодо відвантажень пшениці Україна посідає 5 місце у світовому рейтингу, за ячменем – 3, за кукурудзою – 4.

Більше новин