Новини

Україна поставила на паузу скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину в СОТ
Україна поставила на паузу скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину в СОТ
Опубліковано: 06 Жовтня 2023

Україна «поставила на паузу» розгляд скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину у Світовій організації торгівлі, щоб вирішити загалом питання торгівлі України з країнами ЄС. Про це 5 жовтня в Брюсселі заявив журналістам заступник міністра економіки України Тарас Качка, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Це взагалі питання функціонування торгівлі між Україною та ЄС. Ми бачимо, що ця проблема (ввезення української сільськогосподарської продукції – ред.) буде усунута в найближчі тижні та місяці. Буде багато новин про те, як змінюється режим ліцензування тощо. Це буде дуже активна робота. Тому поки ми шукаємо практичне рішення, наші спори в СОТ на сьогодні на паузі», – пояснив торговий представник.

При цьому Т. Качка особливо наголосив, що зараз Україна проводить консультації, але не спір як такий.

«Ми не у спорі – ми не оформляли робочий орган для ведення спору, ми на стадії консультацій. Ми направили (до СОТ) цю справу, і для консультацій є 60 днів», – деталізував він.

У зв’язку з цим торговий представник констатував, що для української сторони важливо знайти «конструктивне рішення в межах усього ЄС».

Проте Польща не розуміє, що означає призупинення скарги України до Світової організації торгівлі, та вимагає відкликання цього позову.

Більше новин