Новини

Україна підписала Угоду про транспортний безвіз з Євросоюзом
Україна підписала Угоду про транспортний безвіз з Євросоюзом
Опубліковано: 30 Червня 2022

Україна у середу, 29 червня, підписала угоду про лібералізацію автомобільних перевезень з країнами Європейського Союзу. 

Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури.

Зазначається, що угоду підписали у французькому місті Ліон. Вона скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Перемовини про укладання цієї угоди розпочалися ще восени минулого року, але з урахуванням складної логістичної ситуації в Україні, зумовленої блокадою морських портів та пошкодженням транспортної інфраструктури, ЄС значно прискорив процес узгодження угоди.

Крім того, угодою передбачаються заходи зі спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності уже відсьогодні. На постійній основі угода запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.

Спричинене морською блокадою навантаження на автотранспорт значно збільшило потребу у дозволах на міжнародні перевезення, які по деяких напрямах зросли у кілька разів. Такі дозволи необхідні перевізникам, аби мати змогу експортувати чи імпортувати товари автотранспортом.

Нагадаємо, що 15 червня уряд погодив з делегацією Єврокомісії остаточну редакцію Спеціальної Угоди про лібералізацію автомобільних перевезень.

Більше новин