Новини

Україна під час війни втратила 15 млн т зернового експортного потенціалу
Україна під час війни втратила 15 млн т зернового експортного потенціалу
Опубліковано: 10 Листопада 2022

Війна позбавила Україну можливості експортувати приблизно 15 млн т агропродукції.

Про це у телеефірі заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє Мінагрополітики. 

Він зазначив, що Україна з початку повномасштабного вторгнення експортувала понад 26 млн т агропродукції. Це зернові, зернобобові та олійні культури: понад 5,5 млн т пшениці, кукурудзи — понад 10 млн т, ріпаку — 2,4 млн т, по 2 млн т — олії та насіння соняшнику.

«Найменше експорту відбулося в перші місяці війни, потім поступово експорт нарощувався. Але за цей період було втрачено потенціал приблизно в 15 млн т. Тобто за цей період в мирний час ми могли б експортувати близько 40 млн т в цілому», — зазначив Тарас Висоцький.

Незважаючи на усі складнощі, аграрії продовжують працювати на своєму фронті. Виникає необхідність вирішення проблеми зберігання зерна. Завдяки програмі ФАО було закуплено мішки для тимчасового зберігання зерна на 6 млн т.

«Зараз ці рукави активно роздаються, 30% аграріїв уже отримали засоби. Ситуація зі зберігання зерна не є критичною, дефіциту ємностей для зберігання урожаю не передбачається», — підкреслив Висоцький.

Більше новин