Новини

Україна оскаржить заборону Євросоюзу на експорт зерна в разі її продовження
Україна оскаржить заборону Євросоюзу на експорт зерна в разі її продовження
Опубліковано: 04 Вересня 2023

Україна буде оскаржувати будь-яке розширення заборони на імпорт зерна п’ятьма країнами Європейського Союзу, оскільки вона прагне припинити обмеження, запроваджені деякими з її союзників. 

Про це інформує заступник голови Офісу президента Ігор Жовква в інтервʼю Bloomberg.

Заборона на експорт, запроваджена Польщею та чотирма іншими державами-членами ЄС, стала точкою тертя між Україною та деякими з її прихильників, які виступили проти вторгнення рф.

Українська сторона підкреслює, що обмеження, запроваджені у відповідь на протести через різке падіння цін на зерно, ставлять під загрозу критично важливий шлях для експорту.

Ігор Жовква підкреслив, що уряд намагатиметься оскаржити обмеження в арбітражній комісії, якщо Євросоюз продовжить дію заходів після закінчення їх терміну 15 вересня. Ці правила пов’язані з торговельною угодою 2014 року між Україною та 27 членами ЄС.

Помічник Зеленського виділив Польщу, яка разом з Угорщиною попередила, що введе односторонні обмеження, якщо заходи ЄС не будуть продовжені. Будучи вірним союзником України, Польща була першою, хто наклав заборону на агроекспорт.

“Якщо Єврокомісія продовжить своє рішення щодо імпорту зерна в Україну, ми будемо скаржитися в арбітраж за нашою угодою”, — сказав Ігор Жовква.

Більше новин