Новини

Ukraine Facility: які реформи відбудуться в агросекторі
Ukraine Facility: які реформи відбудуться в агросекторі
Опубліковано: 22 Березня 2024

Україна отримала €4,5 млрд перехідного фінансування від Євросоюзу в межах програми Ukraine Facility. Як повідомляє Міністерство економіки України, передбачається, що другий транш розміром €1,5 млрд країна отримає у квітні 2024 року після оцінки виконання п’яти індикаторів, необхідних для цього.

Уряд днями затвердив план Ukraine Facility, згідно з яким Україна має провести сотні реформ у 15 галузях протягом наступних чотирьох років, щоб отримати €50 млрд допомоги, пише Forbes. Низка маркерів передбачена і для агропродовольчого сектору. 

Так, відповідальними органами за реформи в агросекторі призначено Мінагрополітики, Мінекономіки та Мінфін, які мають забезпечити виконання таких змін:

Перший квартал 2024 року — вдосконалення протоколів взаємодії між Державним земельним кадастром та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Це дозволить автоматичний обмін даними між двома реєстрами.

Другий квартал 2024 року — ухвалення Національної стратегії протимінної діяльності на період до 2033 року. Стратегія визначатиме пріоритети у сфері гуманітарного розмінування та протимінної діяльності. Також будуть визначені сфери відповідальності влади, неурядових та приватних операторів розмінування, а також пріоритетні сфери залучення підтримки від міжнародних партнерів.

Четвертий квартал 2024 року — Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій до 2030 року; ухвалення закону про Державний аграрний реєстр (ДАР), який включає інформацію про сільськогосподарських виробників, харчових переробників, водокористувачів та інших. Реєстр дозволяє отримати фінансову допомогу та інші адміністративні послуги.

Перший квартал 2025 року — має запрацювати автоматизована система публічного моніторингу земельних відносин, а також система оцінювання земель згідно зі стандартами Європейського Союзу. 

Третій квартал 2025 року — парламент має внести зміни до Закону «Про державну підтримку сільського господарства України». Зміни передбачають розробку заходів державної підтримки (переважно фінансуються через донорські програми) сільськогосподарського виробництва та малих фермерських господарств, впровадження системи електронного документообігу тощо.

Перший квартал 2026 року — впровадження підтримки через ДАР. Надано звіт, у якому зазначено, що до кінця 2025 року 80% державної підтримки надійшло через ДАР.

Перший квартал 2027 року — створення уніфікованої з ЄС системи FSDN. Система дозволить відстежувати ситуацію в агросекторі та приймати зважені рішення щодо призначення державної підтримки сільгоспвиробникам.

Уряд має виділити щонайменше €150 млн виробникам сільськогосподарської продукції для покриття витрат на розмінування. 

Більше новин