Новини

УКАБ закликає не скасовувати податкові пільги на пальне у період воєнного стану
УКАБ закликає не скасовувати податкові пільги на пальне у період воєнного стану
Опубліковано: 12 Травня 2023

Скасування пільгового режиму оподаткування пального з 1 липня 2023 року, враховуючи, що все ще триває гаряча фаза війни, є передчасним та негативно вплине на рівень цін і фінансову стійкість суб’єктів господарювання.

Про це зазначили в Українському клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

До того ж, як додали фахівці, період повного скасування пільг збігається з початком збору врожаю та підвищеного попиту на паливо з боку аграріїв.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила законопроєкт про двоетапне скасування податкових пільг на паливо ще у вересні минулого року. Перший етап відбувся відразу після ухвалення документа — було повернуто акцизи у розмірі €100 за 1000 л бензину та дизпалива. ПДВ при цьому залишився на рівні 7%.

З 1 липня 2023 року запланований другий етап, що передбачає поновлення акцизів до довоєнного рівня і повернення ставки ПДВ до 20%. Після таких змін акциз на бензин зросте більше ніж удвічі — до €213, на дизпальне — майже на 40% — до €140 за 1000 л.

Зараз у парламенті зареєстрований законопроєкт №9174, яким пропонується зберегти пільговий режим оподаткування пального на весь період воєнного стану. УКАБ сподівається, що найближчим часом його розгляне й підтримає профільний комітет і за документ проголосують у сесійній залі.

Більше новин