Новини

Учасники «зернової угоди» розходяться в строках її пролонгації
Учасники «зернової угоди» розходяться в строках її пролонгації
Опубліковано: 20 Березня 2023

Протягом 18 березня всі учасники «зернової ініціативи» повідомили про продовження дії угоди, однак розійшлися у термінах його пролонгації.

Так, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що дію угоди продовжено ще на 120 днів.

«Угода по «зерновій ініціативі» пролонгована ще на 120 днів», – написав він на своїй офіційній сторінці у Facebook.

В той же час, представниця МЗС РФ Марія Захарова підтвердила раніше озвучену інформацію про те, що Росія погодила продовження дії угоди лише на 60 днів.

«Ми неодноразово заявляли – і МЗС, і представники Росії при ООН, про те, що російська сторона повідомила всі сторони про те, що продовжує угоду на 60 днів. Всі сторони були повідомлені про ці вимоги Росії не тільки в усно, але й письмово», – зазначила представниця російського МЗС.

Два інші учасника угоди – Організація Об’єднаних Націй та Туреччина – також підтвердили продовження «зернової ініціативи», однак не вказали при цьому на який строк вона була пролонгована.

«Чорноморська зернова ініціатива, підписана у Стамбулі 22 липня 2022 р., була продовжена. Ініціатива дозволяє полегшити безпечне судноплавство для експорту зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів та добрив, включаючи аміак, з певних українських морських портів», – йдеться в повідомленні пресслужби ООН.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган також підтвердив, що в результаті переговорів вдалося досягти згоди щодо продовження зернової угоди, проте і він не вказав терміну пролонгації.

«В результаті наших переговорів з обома сторонами ми продовжили термін дії угоди, яка спливає 19 березня», – наводить слова президента агентство Anadolu.

При цьому слід зауважити, що робота «зернового коридора» в рамках угоди регламентується двома договорами, які по суті є «дзеркальними». Один з них підписано між Україною, ООН і Туреччиною, інший – між РФ, ООН та Туреччиною.

Більше новин