Новини

У жовтні на кордоні запрацюють електронні черги для вантажівок
У жовтні на кордоні запрацюють електронні черги для вантажівок
Опубліковано: 16 Вересня 2022

Міністерство інфраструктури запустить сервіс електронної черги у жовтні на прикордонних пунктах пропуску.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

«На першому етапі буде запущено пілотний проєкт на одному з пункту пропусків. У тестовому режимі працюватиме web-портал з можливістю запису у чергу з будь-якої точки виїзду. До кінця року буде презентовано мобільний застосунок. Система передбачатиме інтеграцію з митними базами даних для попередньої пріоритизації вантажів. Система самостійно зможе управляти потоками вантажів залежно від групи товарів згідно з даними попередньої митної декларації», — розповів він.

За словами Мустафи Найєма, використання е-черги буде повністю безкоштовним для перевізників.

«Жодних обов’язкових заїздів до сервісних зон. Жодного людського втручання в систему. Ми свідомі того, що сама по собі електронна черга не вирішує питання простою вантажів. Це залежить виключно від пропускної здатності прикордонних пунктів пропуску. Між тим, попереду зима. Очікування черги вздовж трас у мороз, по-перше, некомфортно, по-друге — призводить до додаткових витрат водіїв», — пояснив заступник міністра.

Він підкреслив, що е-черга дозволить економити час та чекати проїзду через кордон на будь-якій зручній локації.

Нагадаємо, польські перевізники страйкували на пункті пропуску «Дорогуськ-Ягодин». Водії вантажівок перекрили дорогу та вимагали налагодження цілодобового фітосанітарного і ветеринарного контролю на польско-українському кордоні.

Більше новин