Новини

У Запоріжжі запроваджено карантин через виявлення жовто-бурого мармурового клопа
У Запоріжжі запроваджено карантин через виявлення жовто-бурого мармурового клопа
Опубліковано: 13 Вересня 2023

У серпні фахівці Держпродспоживслужби вперше виявили карантинного шкідника відсутнього на території України — жовто-бурого мармурового клопа (Halyomorpha halys Stal.).

Про це повідомила пресслужба відомства.

Вогнище шкідника виявили на деревах роду граб (Carpinus) у Дніпровському районі міста Запоріжжя, на земельній ділянці в межах вулиці Верхня, вулиці Незалежної України, проспекту Соборний.

Після лабораторного підтвердження та отримання висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) було запроваджено карантинний режим на території міста Запоріжжя на загальній площі 2,46 га. Також затверджено план фітосанітарних заходів з локалізації і ліквідації цього карантинного шкідника.

Жовто-бурий мармуровий клоп — це широкий поліфаг, який є шкідником більш ніж 100 видів рослин. Багато економічно важливих видів с.-г. культур є господарями для шкідника, включаючи плодові дерева та деревні декоративні рослини, а також польові культури. Серед c.-г. культур — це, зокрема, спаржа, соя, сорго, боби, кукурудза, пшениця, ячмінь, горох, нут, огірок, помідор, перець, квасоля та баклажан.

Імаго та личинки шкідника харчуються одними й тими ж видами рослин. Імаго надають перевагу незрілим плодам, тоді як німфи харчуються молодими пагонами, листям, стеблами та фруктами. У процесі харчування жуки і личинки проколюють хоботком шкірку плодів, молоду кору на пагонах або листовій поверхні. Потім вони впорскують спеціальні травні ферменти, які зріджують рослинні тканини, після чого висмоктують зріджені поживні речовини. Такий тип живлення шкідника призводить до виникнення некрозів на плодах і пошкодження листя, а отримані ушкодження роблять рослини більш чутливими до вторинних інфекцій. У більшості випадків таке живлення імаго та личинок робить фрукти непридатними для продажу.

Більше новин