Новини

У Верховній Раді розповіли про пріоритетні закони для агросектору у 2023 році
У Верховній Раді розповіли про пріоритетні закони для агросектору у 2023 році
Опубліковано: 05 Січня 2023

Серед важливих змін у законодавстві, що плануються у новому році – завершення реформи меліорації, зміни у рибній галузі та сфері земельних відносин.

Про це заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

За словами народного депутата, впровадження реформи меліорації дозволить розширити площі зрошуваних земель та збільшити врожаї. Відповідно зростуть і обсяги виробництва агропродукції.

«Таким чином можна буде залучити інвестиції та створити нові робочі місця», – зазначив Олександр Гайду.

Ще один важливий напрямок – реформа у рибній галузі. Цифровізація, впровадження системи ЄРиба, аукціони, простежуваність – це лише частина змін, що плануються у цій сфері.   

«Їх впровадження допоможе збільшити кількість користувачів водних біоресурсів, створити нові робочі місця. Вилов риби може зрости втричі, а українські підприємці отримають можливість вийти на міжнародні ринки», – додав очільник агрокомітету.

У 2023 році продовжаться зміни у сфері земельних відносин. Зокрема, планується створення умов для більш ефективного використання земель державної власності та післявоєнної відбудови житла, інфраструктури та промисловості. Серед пріоритетів – і гармонізація українського законодавства з європейським, яка необхідна для пришвидшення шляху від кандидатства до повноцінного членства України в ЄС.

«Звісно, ми будемо відстоювати необхідність продовження кредитних та грантових програм для наших аграріїв. Саме завдяки такій підтримці аграрії вистояли і змогли зібрати цього року понад 60 мільйонів тонн врожаю агропродукції. Цього вистачить для внутрішніх потреб та експорту. Подальша підтримка аграріїв – наш внесок в підтримку економіки та продовольчої безпеки України та світу» , – наголосив Олександр Гайду.

Більше новин