Новини

У Мінекономіки озвучили плани з підтримки українських аграріїв у новому сезоні
У Мінекономіки озвучили плани з підтримки українських аграріїв у новому сезоні
Опубліковано: 11 Липня 2023

Хоч Україна у 2022/23 маркетинговому році й експортувала більше збіжжя, але заробила менше, ніж у попередній період — $20,7 млрд проти $22,1 млрд у 2021/22 МР (на $1,4 млрд менше).

Про це розповіла міністерка економіки Юлія Свириденко в журналі Forbes, пише Kurkul.com.

Так, за її словами, пріоритетне завдання на наступний рік — покращувати доступ українських аграріїв на зовнішні ринки.

«Для цього потрібно розв’язувати проблеми з доставленням морем та через західний кордон. Це допоможе швидко повернутися до збалансованої торгівлі, як це було у 2020 та 2021 роках. Важливо дати бізнесу можливості для зростання», — зазначила міністерка.

Як цього досягти:

Перший компонент — це безпека.

«Ми займаємося гуманітарним розмінуванням України, щоб якнайшвидше очистити поля, дороги та виробничі потужності від російських мін та інших вибухових предметів. Фахівці вже перевірили й повернули у використання понад 150 000 га сільгоспугідь з запланованих 470 000 га. На них уже можуть працювати аграрії, створювати нові робочі місця та як наслідок сприяти розвитку економіки», — пояснила Юлія Свириденко.

Другий компонент — доступ до фінансів. 

Мінекономіки працює над запуском ринку страхування воєнних ризиків. Під час Ukraine Recovery Conference в Лондоні було підписано угоду між багатостороннім агентством з гарантування інвестицій MIGA та німецьким банківським холдингом ProCredit. Відповідно до неї MIGA надаватиме гарантії для страхування воєнних ризиків із Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України (SURE). В Угоді також йдеться про збільшення цих гарантій з 17,1 млн євро до 40,85 млн євро.

Підприємці можуть отримати пряму фінансову підтримку через програму «Доступних кредитів 5-7-9%». Від початку дії програми банки видали кредити майже 68 000 підприємців на суму понад 211 млрд грн.

Діє низка грантових програм для бізнесу, як урядових, так і від міжнародних партнерів. Наприклад, у рамках проєкту єРобота, підприємці та ті, хто планує запустити свій бізнес, отримали 4 млрд грн фінансової підтримки від держави.

Третій компонент — прозорі правила для роботи бізнесу. 

«Ми продовжуємо реформу дерегуляції, спрощуємо та прибираємо неефективні або застарілі дозвільні інструменти. Це значно полегшує й пришвидшує роботу бізнесу», — додала Юлія Свириденко.

Більше новин