Новини

У Мінагрополітики закликали аграріїв на окупованих територіях максимально фіксувати збитки
У Мінагрополітики закликали аграріїв на окупованих територіях максимально фіксувати збитки
Опубліковано: 02 Серпня 2022

Аграріям на окупованих територіях варто максимально фіксувати факти крадіжки зерна рашистами, знищення полів, ферм, інфраструктури тощо, аби отримати компенсацію після де окупації

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський

«Зрозуміло, що українську поліцію туди (на окуповані території — ред.) не викличеш. Тому слід максимально фіксувати те, що відбувається. У будь-який спосіб: записувати дати, події, свідків; якщо є змога, фотографувати, записувати на відео… Ми наполегливо радимо це робити», –  сказав Сольський.

Міністр пояснив, що згодом на основі цих матеріалів буде проведена юридична оцінка і отримана компенсація.

«Згодом на основі цих матеріалів буде проведена юридична оцінка і, відповідно, отримана компенсація. Треба збирати щонайбільше доказів про незаконні дії, крадіжки. Правові механізми будуть діяти після деокупації», – наголосив він.

Разом з тим, очільник відомства зауважив, що окрім компенсації за втрачене майно, вже є процедури, пов’язані з рекультивацією, однак є норми, які ще треба доопрацювати законодавчо, методика визначення шкоди, завданої землі, ґрунтам. 

«‎Там цілий комплекс. Дехто із землевласників цим займається, дехто — ні, якщо говорити відверто. Просто вказати пальцем і сказати, що ось це земля, яка була під окупацією і потребує рекультивації, щоб отримати компенсацію, — так це не працюватиме»‎, — розповів Микола Сольський

Та додав, що доведеться пройти певні процедури. Хтось хоче це зробити, а хтось не хоче зв’язуватися. Але процедури існують, вони вже затверджені і працюють‎, підсумував міністр. 

Більше новин