Новини

У Мінагрополітики розробили алгоритм дій у разі отруєння бджіл
У Мінагрополітики розробили алгоритм дій у разі отруєння бджіл
Опубліковано: 04 Березня 2024

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило алгоритм дій пасічника у разі отруєння бджіл засобами захисту рослин (ЗЗР). Про це йшлося під час вебінару, говориться у повідомленні міністерства. 

За словами першого заступника міністра агрополітики Тараса Висоцького, насамперед важливо дотримуватися двох правил: по-перше, пасіка повинна бути зареєстрована — мати паспорт. По-друге, пасічнику варто звернутися з відповідною заявою про отруєння до комісії. Після чого комісія із встановлення факту отруєння бджіл проводить відповідні дії та надає рекомендації.

«Комісія встановлює причини отруєння бджіл. Зокрема, відбирає проби для проведення лабораторних досліджень. Важливо, щоб доказова база була зібрана відповідно до закону. Це необхідно, щоб порушник був покараний», — цитує його слова пресслужба міністерства.

Тарас Висоцький також зауважив, що, згідно з новими правилами, особи, які застосовують ЗЗР, повинні надати представникам комісії доступ до земельних ділянок для відбору проб.

Детальніше про заходи з упередження отруєння бджіл за посиланням.

Більше новин