Новини

У Держпродспоживслужбі нагадують: скільки часу дійсні сертифікати посівної якості насіння
В умовах весняної посівної кампанії якісний насіннєвий матеріал відіграє ключову роль у забезпеченні стабільного та високого врожаю. Використання сертифікованого насіння не лише сприяє рівномірним сходам і підвищенню продуктивності культур, а й знижує витрати на добрива та засоби захисту рослин.
Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області закликає аграріїв відповідально ставитися до підготовки посівного матеріалу. Перед сівбою необхідно перевірити насіння на чистоту, схожість, вологість, життєздатність, а також наявність шкідників і хвороб.
Аналіз якості насіння слід проводити у лабораторіях, акредитованих Національним агентством з акредитації України відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019. За результатами перевірки органи з оцінки відповідності видають сертифікати посівної якості, а їхні дані вносяться до офіційного Реєстру.
Строки дії сертифікатів
Термін дії сертифіката на посівні якості насіння залежить від культури:
овочеві, баштанні, кормові коренеплоди — 12 місяців (у герметичній упаковці — 24 місяці);
протруєна кукурудза — 1 рік;
протруєний соняшник — 8 місяців;
насіння цукрових буряків — 6 місяців;
картопля в мішках, контейнерах або насипом — 30 днів;
озимі, ярі зернові та інші культури — 4 місяці.
Сертифікат набирає чинності з дати його видачі.
Держпродспоживслужба закликає агровиробників завчасно подбати про якість посівного матеріалу та контролювати його відповідність встановленим стандартам.