Новини

У більшості областей закінчилися оптимальні строки для сівби озимих зернових
У більшості областей закінчилися оптимальні строки для сівби озимих зернових
Опубліковано: 11 Жовтня 2022

У вересні, за багаторічними кліматичними показниками, закінчилися оптимальні строки для сівби озимих зернових культур у більшості областей України.

Про це свідчать дані Аналітичної довідки про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в Україні.

Як зазначається, погодні умови, а саме часті дощі, перезволоження верхнього шару грунту перешкоджали своєчасному звільненню полів від попередників та затримували проведення посівних робіт.

«Гідротермічної умови осені та строки сівби мають значний вплив на формування майбутнього урожаю озимих культур та стійкість озимих культур до можливих несприятливих явищ у зимовий період. Жовтневі посіви через нестачу тепла для нормального фазового розвитку (досягнення фази розвитку «кущіння») потрапляють в «зону ризику» на час перезимівлі», — пояснили фахівці.

Так, у західних, північних, окремих районах центральних областей, де дощі відмічалися упродовж 4-6 днів за останню декаду вересня, складалися малосприятливі агрометеорологічні умови для проведення польових робіт через перезволоження верхніх шарів ґрунту.

Станом на кінець вересня запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту (0-20 см) на засіяних озимими культурами площах та на площах, запланованих під їх посів, були переважно достатніми, оптимальними, в окремих районах західних, північних та центральних областей — надмірними.

«За оцінками агрометеорологів запаси вологи у більшості областей залишаються одними із найвищих для останніх років — у 1,5-2,5 раза більше середніх багаторічних значень та на третині площ залишаються надмірними. Одночасно на ряді площ південних та центральних областей внаслідок відсутності ефективних опадів упродовж третьої декади вересня зволоження ґрунту було недостатнім та незадовільним (окремі райони Одеської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської областей)», — йдеться у повідомленні.

Більше новин