Новини

У більшості областей закінчились оптимальні строки для сівби озимих зернових — Укргідрометцентр
У більшості областей закінчились оптимальні строки для сівби озимих зернових — Укргідрометцентр
Опубліковано: 06 Жовтня 2023

За багаторічними кліматичними показниками, оптимальні строки для сівби озимих зернових культур у більшості областей України вже закінчились. Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометцентру України.

Як зазначається, за оцінками поточних метеорологічних умов, період без ефективних опадів у більшості областей України наразі налічує від 40 до 55 днів. Внаслідок абсолютно сухої погоди у третій декаді вересня та надзвичайно високого температурного фону у більшості областей, тривала та поглиблювалася ґрунтова посуха, спостерігалися суховійні явища, накопичення вологи не відбувалося зовсім.

Вересень виявився одним з найсухіших за останні роки, кількість опадів за місяць на більшій частині території країни склала в середньому лише 13-44% норми, у Донецькій, Полтавській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській та Волинській областях — 51-68% норми. Лише на Закарпатті місячна кількість опадів була близькою до норми.

«Умови для початкового розвитку озимини на вже засіяних площах складалися критичні. За спостереженнями агрометеорологів у більшості випадків через відсутність вологи зерно озимої пшениці не проростає майже місяць», — йдеться у повідомленні фахівців.

Сприятливі умови складалися лише у Львівській та Волинській областях, де у третій декаді вересня пройшли ефективні дощі, які покращили зволоження верхнього та нижніх шарів ґрунту, що сприяє проростанню зерна та появі дружніх сходів.

«Лише за умов достатнього зволоження ґрунту та теплої погоди у другій половині осені пізно засіяні посіви озимих культур зможуть нормально розвинутись перед входом у зиму», — зазначається у огляді.

Водночас агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання врожаю пізніх с/г культур були цілком задовільними, сонячна погода сприяла накопиченню цукру у плодах фруктових дерев та коренеплодах.

Більше новин