Новини

У аграрному реєстрі фермери зможуть слідкувати за цінами на с/г продукцію
У аграрному реєстрі фермери зможуть слідкувати за цінами на с/г продукцію
Опубліковано: 19 Жовтня 2022

Міністерство аграрної політики та продовольства України у партнерстві з компанією Agrochart розробили новий сервіс для користувачів ДАР — Огляд ринку.

У цьому розділі можна відстежувати світові ціни на основні види сільськогосподарської продукції. Розділ доступний з головної сторінки Кабінету користувача (кнопка «Огляд ринку»), а також у меню в лівій частині сторінки (розділ «Від партнерів»), говориться у повідомленні Мінагрополітики.

«Попри те, що доступ до подібної інформації надається лише за передплатою, для зареєстрованих користувачів Державного аграрного реєстру вона безкоштовна», — зауважується у повідомленні.

Так, у розділі «Огляд ринку» зареєстровані агровиробники мають змогу перевіряти міжнародні ціни у портах західних та східних країн, Латинської Америки та України, а також на міжнародних біржах на такі види агропродукції: пшениця, ячмінь, кукурудза, соя, ріпак, рослинна олія і корми. Графіки цін будуються як за місяць, так і за всю історію спостережень.

«На сьогодні держава має забезпечувати наших аграріїв якомога ширшим інструментом підтримки, в тому числі інформаційними даними: йдеться про актуальну аналітику експортної пропозиції та імпортного попиту в розрізі країн, реальну картину міжнародної цінової політики, достовірну інформацію щодо функціонування ринків. Усі ці аспекти мають їм допомогти приймати більш зважені рішення щодо зберігання і збуту виробленої продукції», — зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Він додав, що відтепер користувачі ДАР можуть не лише швидко та зручно подавати заявки на програми підтримки через персональний електронний кабінет, але й аналізувати тренди на міжнародних ринках та застосовувати ці дані у розбудові власного бізнесу.

Більше новин