Новини

У аграріїв не вистачає коштів на розмінування навіть за умови покриття державою 80% вартості
У аграріїв не вистачає коштів на розмінування навіть за умови покриття державою 80% вартості
Опубліковано: 10 Червня 2024

У нинішній ситуації аграрії не мають коштів на оплату розмінування навіть за умови покриття державою 80% вартості, що передбачається державною програмою компенсації витрат на гуманітарне розмінування земель сільгосппризначення. Про це розповів директор з безпеки судноплавства, режимно-секретної роботи та розмінування компанії «НІБУЛОН» Андрій Волік під час Agro Ukraine Summit.

«Якщо взяти розмінування машиною, то середня вартість складає $5,5 тис./га, і це непідйомна сума для аграрія. Тому єдиний шлях, який ми бачимо, — залучення донорів та 100% оплата роботи компаній», — зазначає Андрій Волік.

На його думку, також потрібно в держпрограмі передбачити умову отримання компенсації за розмінування для компаній, які мають власну службу з гуманітарного розмінування та самостійно розміновують свої землі.

Крім того, наразі гостро стоїть питання мобілізації, адже за місяць у ТОВ СП «НІБУЛОН» мобілізовано 20% саперів. Тому в компанії відзначають, що працівники, які проводять гуманітарне розмінування, повинні бути заброньовані. 

Більше новин