Новини

У 20 – 30% випадків землю оброблюють юридичні орендарі – експерт
У 20 – 30% випадків землю оброблюють юридичні орендарі – експерт
Опубліковано: 21 Листопада 2023

В Україні у 20-30% випадків земельні ділянки обробляють не юридичні орендарі, а фактичні користувачі. Про це розповів Володимир Нагорний, керівник відділу земельних і майнових відносин МХП, пише Latifundist.com. 

Експерт підкреслив, що деконсолідація є прикрою особливістю українського земельного законодавства та юридичного володіння землею. Він впевнений, що на початку земельної реформи почався рух в правильному напрямку і власники землі отримали сертифікати.  

Володимир Нагорний повідомив, що такий підхід дозволив при виділенні земель в натурі, компонувати різні форми землеволодіння таким чином, аби не допустити дроблення масивів. Далі, за словами експерта, щось пішло не так і, на стадії «прискорення земельної реформи» та застосування Закону України Про порядок виділення в натурі земельних ділянок власникам паїв, Україна повернула в сторону хаосу. 

Володимир Нагорний розповів, що кожному власнику землі видали державний акт про право власності на земельну ділянку і закріпили це межовими знаками, але знаків цих ніхто не бачив. 
Експерт наголосив, що консолідація земель конче необхідна з точки зору економіки аграрного виробництва, що в свою чергу покращуватиме доходи власників, держави, та агровиробників.

Більше новин