Новини

Тимчасові зерносховища дозволять повернутися до контрактної торгівлі та знизити логістичний тиск на галузь — УСПП
Тимчасові зерносховища дозволять повернутися до контрактної торгівлі та знизити логістичний тиск на галузь — УСПП
Опубліковано: 31 Серпня 2022

Україні потрібні тимчасові термінали для зберігання зерна на кордонах з Євросоюзом, через те, що українським аграріям не вистачить потужностей для зберігання зерна нового врожаю.

Про це заявили в Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП).

«Потрібно прискорити транспортування зернових, хоча б до кордонів з Євросоюзом і залучити для зберігання продукції тимчасові термінали та конструкції, вільні елеваторні потужності в сусідніх державах‎»‎, — зауважили в союзі промисловців і підприємців.

В УСПП підкреслили, що обсяги перевезень зерна значно нижче очікуваних: в середньому 1 млн т/місяць, при тому, що запаси 2021 року склали 20 млн т, і 67 млн т олійних і зернових очікувано зберуть цього року. 

Зернова угода розрахована на 120 днів, бути на 100% впевненими, що вона буде продовжена — не можна, зазначили в об’єднанні, тому експорт потрібно максимально нарощувати.

«Через проблеми з логістикою і безпекою більшість контрактів українських аграріїв зараз — спотові. Тобто отримання коштів після надання товару. Така ситуація значно обмежує фінансові можливості аграріїв. За оцінками профільних асоціацій, третина з них (30%) не здійснюватимуть озиму посівну. Побудова тимчасових терміналів на кордонах з ЄС необхідними для зберігання дозволить повернутися до контрактної (ф’ючерсної) торгівлі, знизить логістичний тиск на галузь‎»‎, — підкреслили в УСПП.

Додається, що зараз в Україні є нестача сховищ для зберігання від 10 до 15 млн т зернових і олійних культур

Нагадаємо, що у польському Хелмі за 25 км від кордону з Україною зведено перший з двох ангарів для тимчасового зберігання зерна, яке згодом буде відправлено у контейнерах до Іспанії.

Більше новин