Новини

Три грантових програми для аграріїв
Три грантових програми для аграріїв
Опубліковано: 16 Жовтня 2023

Держава, міжнародні та благодійні організації намагаються підтримати аграріїв в цей скрутний час. Чим більше різноманітних грантових та кредитних програм, тим більше можливостей буде у фермерів зберегти та розвивати свій бізнес.

Про це пише на facebook сторінці Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Грантовий проєкт для релокації/відновлення мікробізнесу. Норвезька рада у справах біженців запустила грантовий проєкт, у межах якого підтримає 20 мікробізнесів, що постраждали від війни та переїхали або планують переїхати чи відновити свій бізнес у Волинській або Хмельницькій областях України. Фінансування програми забезпечує Міністерство закордонних справ Норвегії (NMFA), переможці конкурсу отримають по 5 тисяч доларів, залежно від потреб бізнесу. До учасників конкурсу висувається кілька умов: власник бізнесу повинен мати чіткі бізнес-ідеї та працювати в рамках чинного законодавства України; Бізнес потенційно повинен створювати нові робочі місця, особливо серед молоді, жінок та осіб з інвалідністю.

Грант від USAID у розмірі ₴1 млн на кредитування аграріїв під гарантії страхування майбутнього врожаю. Аграрії зможуть залучити кредитів на загальну суму 570 млн. грн. Очікується, що нова програма дасть змогу профінансувати близько 220 малих та середніх с\г виробників із середньою сумою кредиту 2,6 млн. грн. Врожай буде застраховано від понад 30 основних аграрних ризиків, зокрема несприятливих погодних умов (замерзання, побиття градом, сильна злива тощо), хвороб рослин та розмноження шкідників рослин, а також від протиправних дій третіх осіб (крадіжок та іншого), проте програма не передбачає страхування від воєнних ризиків. Участь у програмі зможуть взяти мікро-, малі та середні агропідприємці з усієї країни, окрім окупованих територій та зон близьких до бойових дій або зон де ведуться бойові дії.

Грантова програма єРобота для створення переробних підприємств «Переробка». Бізнес, який зареєстрований, працює чи планує розпочати роботу на деокупованих територіях, отримуватиме гранти від держави на розвиток своїх переробних підприємств. За умовами програми, держава надає гранти у розмірі до 50% вартості проєкту. Підприємці, які отримали кошти, зобов’язані протягом 3 років сплатити податки та ЄСВ у розмірі гранту та створити певну кількість робочих місць, в залежності від отриманої суми гранту. Частина внесків отримувачів грантів може бути компенсована з місцевих бюджетів. Гранти на переробку видаватимуться не лише через Ощадбанк, але й через інші банки, в яких держава володіє більше 50% акцій.

Більше новин