Новини

Третина аграріїв переплачують понад 1000 грн/т за доставку зерна
Третина аграріїв переплачують понад 1000 грн/т за доставку зерна
Опубліковано: 16 Вересня 2022

Відсутність системи зорового наскрізного та відповідального планування залізничних перевезень та зміна Укрзалізницею ціноутворення за використання її вагонного парку на тлі обмеженої пропускної здатності українських залізниць погіршують економічне становище українських аграріїв та спричиняють додаткові витрати на транспортування зерна в обсязі100 100 , член логістичного комітету ЄБА Юрій Щуклін.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на АПК-Інформ.

Експерт вказує на три фактори, що зумовили ситуацію.

Перший – відсутність системи прозорого планування перевезень, що унеможливлює координацію дій в режимі реальної години всіма учасниками процесу перевезень. У попередні роки це призводило до періодичних ажіотажних сплесків цін на вагони-зерновози АТ «Укрзалізниця» у пічні сезони після збирання врожаю, і це в результаті призводило до підвищення ціни всіма перевізниками.

Іншим чинником стали наслідки російської агресії, що змусили аграріїв переорієнтувати логістичні потоки на ділянки з обмеженою пропускною спроможністю. В результаті утворюються черги, сповільнюється рух зернових потягів .

Експерт акцентує, що вирішальним фактором стало рішення державного перевізника змінити формулу ціноутворення за використання його вагонного парку, внаслідок чого аграрії-власники вантажів змушені сплачувати у т.ч. і час вимушених простоїв у чергах.

За його словами, середні та малі аграрії, частка яких сягає 35%, які не мають свого вагонного парку і так званих довгих контрактів, сьогодні переплачують 1000-1200 грн/т.

Експерт зазначає, що цих наслідків можна було б уникнути у разі впровадження Єдиного центру планування, який сприяв би чіткому виконанню всіх логістичних операцій за заздалегідь погодженим календарем подій зі всіма учасниками логістичної ланцюжки.

Більше новин