Новини

Трейдери штучно занижують ціни на зернові, спекулюючи на кризі в Червоному морі — аналітики
Трейдери штучно занижують ціни на зернові, спекулюючи на кризі в Червоному морі — аналітики
Опубліковано: 25 Січня 2024

Трейдери намагаються спекулювати на кризі у Червоному морі, зростанні фрахту у світі та інших глобальних проблемах, аби довести, що ціна на пшеницю та кукурудзу має бути нижчою, ніж зараз. Про це розповіли експерти аналітичного центру сільгоспкооперативу «ПУСК».

Так, станом на 24 січня експорт пшениці склав 1,09 млн т. На січень трейдери законтрактували 1,5 млн тонн цієї культури. На лютий також йдуть досить активні продажі — вже 1,3-1,4 млн тонн законтрактованої пшениці. Також є невеликі продажі на березень. 

«Трейдери намагаються проштовхувати наративи про обвал ринку через проблеми у Червоному морі та здорожчання фрахту. Особливо намагаються закупити дешевше фуражну пшеницю. Але чіткого фактора, який потягнув би ціни вниз немає», — пояснили аналітики.

За їх даними, у портах Дунаю пшениця коштує $180-185/т, із прогнозом збільшення у лютому; в портах Одеси — $184-189/т; а на кордоні з Румунією — $220-225/т.

Ідентична ситуація склалась на ринку кукурудзи. На січень законтрактовано 3,2 млн тонн. Станом на 24 січня експорт склав 2,37 млн т. На лютий вже продано 2,8 млн тонн. На березень вже законтрактовано 1 млн тонн.

Як зазначається, падіння ціни на кукурудзу в імпортерів майже не відбулось. Єгипет та Європа закуповують за сталими цінами.

«На кінець січня кукурудза в портах Дунаю продається за $160-165/т, в Одеських — $150-155/т. Прогнозується підвищення цін на цю культуру у лютому», — підсумували в кооперативі «ПУСК».

Більше новин