Новини

Термін повернення валютної виручки для агроекспортерів можуть збільшити вдвічі
Термін повернення валютної виручки для агроекспортерів можуть збільшити вдвічі
Опубліковано: 15 Квітня 2024

Термін повернення валютної виручки для аграріїв може бути збільшено з 90 до 180 днів. Таку можливість обговорили під час наради з представниками Нацбанку та Кабміну за ініціативи голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева. Про це пише УКАБ.

Учасники наради підтримали таке рішення, тож було направлено відповідний лист до Кабміну. Для агросектору питання продовження термінів повернення валютної виручки є вкрай важливим.

«Пролонгація термінів повернення валютної виручки до 180 днів, перш за все, полегшить роботу експортерів та зменшить ризики для агровиробників, чия продукція при експортуванні може зіштовхнутися із численною кількістю форс-мажорів, що пов’язані з війною. Оскільки в умовах, які наразі має Україна, спрогнозувати точну кількість днів, скільки збіжжя перебуватиме у дорозі, вкрай складно. 

По-друге, збільшення термінів стане перевагою для агрокомпаній, котрі бажають розвивати власну переробку та потребують придбання відповідного обладнання й устаткування. Строк виробництва, доставки та проведення платежів з придбання такого обладнання доволі часто перевищує 90-денний граничний строк. Тож таке рішення однозначно матиме позитивний вплив на агросектор», – наголошує Олег Хоменко, генеральний директор УКАБ.

Більше новин