Новини

ТЦК зможуть вилучати сільгосптехніку у фермерів — законопроєкт про мобілізацію
ТЦК зможуть вилучати сільгосптехніку у фермерів — законопроєкт про мобілізацію
Опубліковано: 15 Лютого 2024

Новий законопроєкт про мобілізацію №10449 дає змогу відбирати у дрібних фермерів сільгосптехніку, а також вводить заборону на її продаж та перевезення до інших регіонів. Про це заявила нардеп Юлія Клименко в ефірі телемарафону.

«Якщо раніше йшлося лише про юридичні особи-підприємства, у яких вилучали транспорт, то тепер уже додалися фізичні особи-підприємці», — заявила депутат.

За її словами, якщо транспорт ФОП потрапить до реєстру ТЦК, то його не можна буде продати, закласти або переміщати між областями. Юлія Клименко вважає, що це може паралізувати роботу фермерських господарств, особливо невеликих, де мало транспорту.

Тим часом нардеп від «Слуги народу», член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук заявив, що ці норми необхідно видалити із законопроєкту. Вже були подані відповідні правки.

«Дані норми не можна підтримувати, їх потрібно виправляти. Фермери — одна з галузей економіки, що найбільше постраждала за час повномасштабної війни. Війська орків ціленаправлено били по господарствах фермерів, викрадали техніку, знищували тваринницький комплекс. І сьогодні фермери самі розміновують, шукають ресурси як посіяти і як зібрати. Комбайни, трактори та інша агротехніка точно не потрібні війську», — пояснив Дмитро Соломчук.

Він також зазначив, що блокування переміщення техніки між областями буде мати катастрофічні наслідки при зборі врожаю, переміщення збіжжя. 

«Що стосується заборони продажу, переміщення техніки підприємців ми обговорювали декілька тижнів тому на фракції. Депутати висловили свою думку Уряду, що це не можна впроваджувати, неможливо в демократичній країні відбирати техніку в фізичних осіб. Не розумію чому Кабмін знову всунув дану норму, її потрібно виправляти», — підсумував нардеп.

Більше новин