Новини

Тарас Висоцький розповів, як держава фінансово підтримуватиме аграріїв у 2023 році
Тарас Висоцький розповів, як держава фінансово підтримуватиме аграріїв у 2023 році
Опубліковано: 20 Вересня 2022

У державному бюджеті на 2023 рік для аграріїв не передбачено класичних програм державної підтримки через війну й нестачу коштів. Але за участі Мінагрополітики вже розроблено та втілюється ряд заходів, спрямованих на підтримку галузі. Це доступні кредити та компенсації, гранти на ведення господарства та субсидії. 

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в інтерв’ю Landlord, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

За його словами, нові програми підтримки не акумульовані в Мінагрополітики, а поширені серед різних відомств.

«У наступному році гранти передбачено в бюджеті через Мінекономіки, бо вони — розпорядники коштів, а ми адмініструємо програму — кошти на гранти для садівництва та теплиць. Тобто 1 млрд грн — для садівництва та тепличних господарств», – сказав Висоцький.

Він наголосив, що у бюджеті 2023 року передбачено кошти на програму «5-7-9» для доступного кредитування.

“Фонд розвитку підприємства координується Мінфіном і кошти — там, але ми знаємо, що левова частка отримувачів коштів по програмі кредитів «5-7-9», це є аграрії. Тому вони зможуть у 2023 році користуватися відповідною програмою. Це й буде підтримка”, – зазначив Тарас Висоцький.

Також заступник міністра додав, що передбачається ще однин інструмент підтримки – у Раді зареєстровано законопроект №8025, яким пропонується запровадження окремої державної підтримки для аграріїв через субсидії та кредитування.

“У нас є кредитування і компенсація відсотків по кредиту «5-7-9», а законопроект передбачає у критичних сферах, наприклад, перероблюванні, компенсацію навіть частково й тіла кредиту. Тому це не альтернатива, а додаткова програма. Там чітко передбачено компенсація тіла кредиту, компенсація за страхування, що особливо важливо в умовах війни”, – додав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Більше новин