Новини

Ситуація з цінами на українські зернові буде залежати від логістики — економіст
Ситуація з цінами на українські зернові буде залежати від логістики — економіст
Опубліковано: 22 Серпня 2023

Якщо після 15 вересня не зміниться ситуація з блокуванням українського агроекспорту, а новий врожай зернових в Україні виявиться на рівні оновлених прогнозів Міністерства аграрної політики, то ситуація з цінами буде залежати більше від логістики, аніж від безпосередньо врожайності.

Таку думку висловив економіст Андрій Новак, пише УНН.

«Все буде залежати від динаміки прориву зернової блокади та від альтернативних шляхів — зокрема залізничних, над якими також працюють. В цілому ситуація буде залежати більше від логістики, ніж від безпосередньо урожайності, яка у нас буде у цьому році», — зазначив експерт.

На його думку, якщо блокування українського агроекспорту буде продовжуватися, утвориться перенасичення внутрішнього ринку, що «в принципі повинно призвести до незначного, але зниження цін на внутрішньому ринку — і на зерно, і на всі продукти переробки зерна: борошно, макаронні і хлібобулочні вироби».

«Але в будь-якому випадку внутрішній український ринок буде насичений й перенасичений продукцією. І не те що дефіциту не має бути — надлишок буде великий. Й кожна аграрна компанія буде приймати рішення, чи все ж таки максимально віддавати свою продукцію на внутрішній ринок, чи шукати шляхи для експорту, який з фінансової точки зору вигідніший», — підсумував економіст Андрій Новак.

Нагадаємо, уряд Польщі заявив, що не відмовляються від намірів продовжити заборону на ввезення української агропродукції після 15 вересня й окремо від ЄС та вважають позицію Єврокомісії політично вмотивованою.

Водночас в ЄС не підтримують продовження заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня. У разі, якщо Польща продовжить свої кроки, РП загрожуватимуть штрафи. Про це повідомляє польська радіостанція RMF FM.

В Європейській комісії вважають, що одностороннє ембарго на українське зерно порушує європейське право. В Польщі побоюються торгових контрзаходів, які можуть запровадити окремі країни ЄС, і насамперед Німеччина.

Більше новин