Новини

Світові ціни на зернові продовжили знижуватись
Світові ціни на зернові продовжили знижуватись
Опубліковано: 06 Грудня 2022

У листопаді 2022 р. середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО становило 135,7 пункту, тобто практично не змінилося порівняно з жовтнем. Зростання індексів цін на рослинні олії та цукор було майже повністю компенсовано зниженням індексів цін на зернові, молочну продукцію та м’ясо.

Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) у новому звіті.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО у листопаді склало 150,4 пункту, що на 1,9 пункту (1,3%) нижче за жовтневий показник, проте на 9 пункту (6,3%) вище за показник минулого року.

Згідно з даними, світові ціни на пшеницю в листопаді знизилися на 2,8%, що пояснюється головним чином поновленням участі російської федерації в Чорноморській зерновій ініціативі та продовженням терміну дії цієї домовленості, а також послабленням імпортного попиту на постачання зі Сполучених Штатів Америки у зв’язку з неконкурентоспроможними цінами та посиленням конкуренції на світових ринках.

Світові ціни на фуражні зернові, порівняно з попереднім місяцем, також знизилися — на 1%.

Ситуація з Чорноморською зерновою ініціативою вплинула і на ціни на кукурудзу, які у листопаді продемонстрували зниження на 1,7%, чому також сприяло відновлення судноплавства річкою Міссісіпі у Сполучених Штатах Америки.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в листопаді склало 154,7 пункту, підвищившись на 3,4 пункту (2,3%) після семи місяців безперервного зниження.

Зафіксоване в листопаді зростання зумовлене підвищенням світових цін на пальмову та соєву олії, яке з лишком компенсувало зниження котирувань ріпакової та соняшникової олії.

Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО у листопаді склало 137,5 пункту, що на 1,7 пункту (1,2%) нижче за жовтневий показник; таким чином, зниження цього індексу триває п’ятий місяць поспіль, але все ж таки його значення виявилося на 11,6 пункту (9,2%) вище, ніж у відповідний період минулого року. Найбільше у листопаді знизилися світові котирування знежиреного сухого молока. Світові ціни на сир, навпаки, зросли на тлі збереження стабільного імпортного попиту та скорочення експортної пропозиції з боку провідних країн-виробників у Західній Європі.Середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО у листопаді склало 117,1 пункту, що на 1,1 пункту (0,9%) нижче рівня жовтня.

Зниження цього індексу також триває п’ятий місяць поспіль, проте його значення все ще на 4,6 пункту (4,1%) вище, ніж у відповідний період минулого року. У листопаді вже п’ятий місяць поспіль зафіксовано зниження світових цін на яловичину.

Ціни на інші види м’яса, навпаки, почали зростати, причому найбільше зростання продемонстрували ціни на баранину.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО у листопаді склало 114,3 пункту, що на 5,7 пункту (5,2%) вище за його жовтневе значення і є його першим приростом після безперервного шестимісячного періоду падіння.

Таке підвищення пояснюється головним чином активними закупівлями на тлі обмеження світової пропозиції цукру, спричиненої затримками збиральної кампанії у ключових країнах-виробниках та оголошеним Індією зниженням квоти на експорт цукру.

Більше новин