Новини

Сума збитків українським ґрунтам сягнула 18$ млрд
Сума збитків українським ґрунтам сягнула 18$ млрд
Опубліковано: 19 Січня 2023

Сума шкоди українському довкіллю від збройної агресії рф вже становить понад 46$ млрд, при цьому шкода, завдана забрудненням ґрунтів, оцінюється у 18$ млрд.

Про це міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець  заявив у коментарі для TheEconomist.

Він наголосив, що Україна вимагатиме компенсації цих збитків росією.

«Основну частину обрахованих збитків на сьогодні складає забруднення повітря  27 мільярдів доларів. Лише за десять місяців внаслідок російського вторгнення в повітря потрапило понад 42 мільйони тонн парникових газів. Цей обсяг можна порівняти із річними викидами Болгарії», — сказав Руслан Стрілець.

За його словами, основними причинами викидів стали лісові пожежі та атаки окупантів на об’єкти енергетичної інфраструктури. За даними Держекоінспекції, внаслідок російських обстрілів вже згоріло понад 680 тис. тонн нафти та пального.

Війна завдала шкоди майже третині українських лісів. Повністю вигоріло щонайменше 23,3 тис. га.

За словами міністра, з початку широкомасштабного вторгнення Україна задокументувала майже 2,300 злочинів проти довкілля.

Видання зазначає, що спустошені пожежами та вирубані окупантами ліси, забруднені важкими металами та токсичними хімікатами ґрунтові води та ґрунт, постраждалі дикі тварини — одні з менш обговорюваних жертв війни.

«За 2022 було висаджено 180 млн нових дерев у рамках програми Президента України «Зелена країна», а у вересні 2022 року було відкрито новий лісонасіннєвий центр всього за декілька кілометрів від кордону з Білоруссю. Відкривши лісонасіннєвий центр на кордоні з Білоруссю, ми показали їм, що не боїмося, і що перемога буде за нами», — наголосив міністр.

Більше новин