Новини

Створено благодійний фонд для розмінування сільгоспземель
Створено благодійний фонд для розмінування сільгоспземель
Опубліковано: 13 Вересня 2023

Українська зернова асоціація створила Міжнародний благодійний фонд, який покликаний допомогти українським аграріям розмінувати свої поля і мати змогу знову сіяти і вирощувати зерно.

Як говориться у повідомленні УЗА, на сьогодні близько 6 млн га сільгоспземель в Україні зазнали впливу війни — заміновані, забруднені, окуповані, чи на них ведуться бойові дії.

Експерти вважають, що на розмінування території потрібно десяток років і близько $9-12 млрд.

«Українські аграрії, які й так зазнали великих втрат від війни, а потім і від блокади українських портів, не в змозі у більшості випадків своїми силами розмінувати власні поля. Втрата цих земель для вирощування зерна матиме колосальні наслідки для аграрного сектору, економіки країни, добробуту аграріїв та доступності продовольства для десятків та сотень мільйонів людей у світі, які покладалися на постачання зерна доступної якості з України», — пояснюють в УЗА.

Оскільки світ потребує українського зерна, а українські аграрії хочуть повернутися якомога швидше до його вирощування, УЗА вирішила створити благодійний фонд, який покликаний допомогти гуманітарному розмінуванню сільськогосподарських земель України.

В асоціації підкреслили, що зібрані благодійним фондом УЗА кошти будуть спрямовуватися виключно організаціям, які навчають саперній справі, безпосередньо проводять розмінування або ж спеціалізованим фондам, які фінансують проєкти з розмінування в Україні. Наголошується, що зібрані кошти не можуть бути направлені на жодні інші цілі, окрім розмінування, зокрема, не можуть бути направлені на закупівлю зброї.

«Україна потребує величезних коштів для проведення розмінування всіх сільгоспземель. Але ми всі разом можемо зробити свій власний внесок для відновлення зернової галузі України», — додали в асоціації

Більше новин