Новини

Стартує проєкт з юридичної підтримки агропідприємств, що постраждали внаслідок воєнних дій
Стартує проєкт з юридичної підтримки агропідприємств, що постраждали внаслідок воєнних дій
Опубліковано: 02 Жовтня 2023

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджує проєкт з юридичної та іншої експертної підтримки агровиробників, які постраждали внаслідок бойових дій або тимчасової окупації російською федерацією.

Про повідомила пресслужба ВАР.

За оцінками Київської школи економіки, прямі втрати агропромислового комплексу України становлять майже $9 млрд. Найбільших збитків зазнав агросектор Луганської, Херсонської, Донецької, Харківської, Запорізької, Сумської, Чернігівської, Житомирської, Миколаївської та Одеської областей.

Завдяки проєкту постраждалі сільгоспвиробники отримають індивідуальну консультативну допомогу з питань земельного, аграрного, податкового законодавства тощо. Для оперативної юридичної підтримки діятиме гаряча консультаційна лінія: 067 503 19 08.

— Наша спільна мета — щоб кожен постраждалий агровиробник зміг відновити свою діяльність і якомога швидше рухатися далі. Аграрії, які постраждали внаслідок бойових дій або тимчасової окупації, зможуть безкоштовно отримати юридичні консультації, а також допомогу у документуванні збитків та формуванні доказової бази про злочини проти господарств. Ці роботи профінансує Програма USAID АГРО, а кваліфіковані юристи Всеукраїнської Аграрної Ради безпосередньо працюватимуть з аграріями, — розповіла Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID АГРО.

Це вже другий проєкт, який реалізовує ВАР за сприяння Програми USAID АГРО для підтримки постраждалих агровиробників від початку війни. Результатом попередньої співпраці стало створення інструментарію для фіксації збитків агровиробників — методології та інтерактивної мапи руйнувань агросектору. Її інноваційність відзначили на міжнародному конкурсі інновацій SID US-2023 у Вашингтоні.

Завдяки розробленій методології агровиробники отримали можливість швидко задокументувати пошкодження без сторонньої допомоги. Зараз на інтерактивній мапі руйнувань зафіксовано вже 584 пошкоджені об’єкти. Окрім того, минулого року понад 200 агровиробників отримали юридичну допомогу, 53 підприємства змогли отримати кредити для проведення посівної та продовження своєї діяльності, а 150 агрокомпаніям вдалося розблокувати податкові накладні.

— Ми маємо зібрати всі ваші проблеми, донести до органів державної влади й вирішити їх. Наш проєкт — перейти від планів та розмов до дій. Передбачені регіональні зустрічі, навчальні вебінари щодо документування воєнних злочинів та оцінки завданих ними втрат, юридичного оформлення звернень до органів державної влади; розмінування та очищення територій та земель агропідприємств; рекультивації земель та відновлення родючості ґрунтів; розв’язання податкових проблем, реструктуризації боргів тощо, — пояснив заступник голови ВАР Дмитро Кохан.

Також аграріїв інформуватимуть про програми допомоги, що впроваджує держава та міжнародні донори. Очікується, що у межах нової співпраці ще більше агровиробників зможуть отримати кваліфіковану юридичну підтримку у розв’язанні нагальних питань для відновлення.

Більше новин