Новини

Коли і з якими результатами закінчиться посівна в Україні
Коли і з якими результатами закінчиться посівна в Україні
Опубліковано: 30 Травня 2023

Україна планує завершити посівну кампанію 5 – 10 червня, зараз план на 13 млн. га виконано майже на 90%. 

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький у ефірі телемарафону.

За його словами, план посівної, встановлений у 13 млн га, виконано вже на 85%, навіть ближче до 90%. Очікується, що у першій половині червня посівну буде завершено повністю.

Заступник міністра уточнив, що посів ранніх ярих культур, таких як яра пшениця, ячмінь, горох, овес вже завершено, а також завершено посів цукрових буряків в обсязі більшому, ніж минулого року.

Перший заступник голови Мінагрополітики додав, що цукру в цьому році буде вироблено більш ніж достатньо. Зараз триває сівба пізніх культур — соняшнику, сої і також, частково, кукурудзи.

Тарас Висоцький розповів, що цього року частка олійних культур, а саме сої, соняшнику, ріпаку збільшилася. За його словами, пов’язано це, перш за все, із вартісною логістикою відповідно зміною сівозміни під культури, які мають велику ціну за одну тонну, за одиницю вирученої продукції.

Перший заступник міністра аграрної політики також пояснив, що посівна іноді відстає від середньостатистичного прогнозу до півтора-двох тижнів, але поки що це не критично.

Більше новин