Новини

СПРОЩЕНО ДОСТУП ДО ЗЕМЕЛЬ С/Г ПРИЗНАЧЕННЯ
СПРОЩЕНО ДОСТУП ДО ЗЕМЕЛЬ С/Г ПРИЗНАЧЕННЯ
Опубліковано: 19 Квітня 2022

Українські аграрії можуть отримати право на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану за спрощеною процедурою. Це передбачає ухвалений Верховною Радою законопроєкт №7178.

«В умовах воєнного стану продовольча безпека держави набуває критичного значення. Це вимагає якнайповнішого та невідкладного використання всіх доступних сільськогосподарських угідь для проведення посівної кампанії та забезпечення с/г виробництва. Для цього спрощується набуття прав користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Для реалізації закону для сільськогосподарського виробництва передадуть 20 тисяч га земель комунальної власності, які були підготовлені для передачі в оренду на земельних торгах.

Що зміниться:
– орендні земельні відносини автоматично продовжуються на один рік без внесення відомостей у відповідні реєстри;
– територіальні громади можуть передавати в оренду строком до одного року комунальні земельні ділянки с/г призначення для ведення с/г виробництва без аукціону, але з жорсткими обмеженнями щодо їх використання;
– договори оренди такої землі укладаються лише на один рік в електронній формі без проведення торгів;
– право оренди земельної ділянки не підлягатиме державній реєстрації в Реєстрі речових прав.

Більше новин