Новини

Співпраця України та ЄС може стабілізувати глобальні ціни на продовольство — Микола Сольський
Співпраця України та ЄС може стабілізувати глобальні ціни на продовольство — Микола Сольський
Опубліковано: 28 Вересня 2022

Співпраця України та ЄС в реалізації спільних сільськогосподарських проектів дозволить стабілізувати чи навіть суттєво знизити глобальні ціни на продовольство.

Про це у Брюсселі заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише «Укрінформ‎».

За його словами, пропозиції України зрозумілі та конкретні, вони стосуються будівництва нафтопроводу до польського порту Гданськ, збільшення кількості залізничного та автотранспорту в Європі для спільного бізнесу, будівництва кількох термінальних перевантажувальних комплексів на кордоні між Україною та європейськими країнами. 

«Реалізація цих заходів зробить такі транспортні коридори постійними. Це як мінімум стримає зростання цін у Європі, поглибить зв’язки між українським та європейським бізнесом, відкриє нові проекти у переробці, і не лише там‎»‎, — зазначив очільник відомства

Він повідомив, що Україна просить європейських партнерів про випуск більшої кількості зерновозів, а також автомобільних траків із причепами для перевезення зерна. 

При цьому Україна просить про компенсацію на кожну таку машину в 50% вартості, щоб мати можливість придбати їх більше. Збільшення кількості таких зерновозів на третину — з 12 тисяч одиниць до 16 тисяч — дозволить збільшити перевезення зерна на 10-20 млн т на рік для подальшого транспортування через європейські порти.

«Про перевантажувальні термінали. Ми пропонуємо побудувати щонайменше п’ять терміналів на кордонах України з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею. Вартість кожного — приблизно $25-30 млн. Вартість маслопроводу зараз розраховується, тому що вона залежить від маршруту та ландшафту, де він будуватиметься», — пояснив Сольський.

За його словами, російська агресія та поточна ситуація в Україні є важливим, але не єдиним серед факторів, що впливають на зростання продовольчих цін. На це впливає ситуація у південній та центрально-південній Європі, посухи та рівень урожайності — насамперед кукурудзи. Серед інших факторів — урожайність у США та рівень споживання у різних регіонах світу, наприклад, прагнення низки арабських та азійських країн створити зернові запаси.

«‎Усі ці фактори впливають на зростання глобальних цін на продовольство Але подальше збільшення можливостей вивезення зерна з України через Європу зможе стабілізувати чи навіть знизити їх», — підсумував міністр.‎ 

До речі, через посуху та війну в Україні світові запаси зерна впали до мінімуму за десятиліття. Про це пише Reuters.

Більше новин