Новини

Соя є найліквіднішою культурою в Україні – експерти
Соя є найліквіднішою культурою в Україні – експерти
Опубліковано: 21 Вересня 2023

Наразі українські порти Дунаю відвантажують переважно сою, що є найбільш маржинальною сільгоспкультурою, яка, незважаючи на постійне зниження цін з боку експортерів та локальних переробників, приносить прибуток трейдерам та аграріям.

Даний факт констатували експерти аналітичного центру сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках Всеукраїнської Аграрної Ради, повідомила пресслужба ВАР.

«На жовтень соя активно контрактується. При цьому існує величезна різниця між цінами на українську сою та олійну походженням з Аргентини, США та Бразилії – вітчизняна соя дешевша на $80-100 за тонну. Цим користуються експортери, зокрема турецькі та єгипетські. Проте українські трейдери готові фіксувати і надалі нижчий рівень цін, тобто самі собі «обвалюють» ринок. Для трейдерів це супермаржинальна культура, на якій  вони сьогодні заробляють», – зазначили фахівці

Але, додають вони, навіть при низьких цінах соя приносить прибуток виробникам при будь-яких каналах збуту: продажі на місцеві переробні заводи, експорті до ЄС, поставках до малих портів. 

На думку аналітиків, ціни на сою і далі будуть знижуватися.

«У найближчі два тижні закупівельні ціни переробних заводів можуть опуститися до діапазону 12500- 13000 грн/т, на дунайських портах – до умовного рівня $340 за тонну. При цьому пропозиція сої знижуватися не буде», – прогнозують експерти центру.

Більше новин