Новини

Скільки коштує участь у земельних торгах
Скільки коштує участь у земельних торгах
Опубліковано: 12 Липня 2023

Для участі у земельних онлайн торгах потенційні покупці повинні  завантажити у систему Прозорро.Продажі документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків. Без цих оплат учасника просто не допустять до аукціону.

Постанова КМУ передбачає, що реєстраційний внесок становить 0,1 мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на 1 січня року, в якому оприлюднюється оголошення про проведення земельних торгів. Нині ця сума становить 670 грн.

Другий обов’язковий платіж для учасників –  гарантійний внесок. Він становить 30% стартової ціни продажу земельної ділянки або річної орендної плати.

І тут потрібно бути уважними: внески вважаються сплаченими з моменту їх зарахування на банківський рахунок оператора електронного майданчика не пізніше ніж за одну годину до закінчення кінцевого строку прийняття заяв про участь у земельних торгах. Ось чому менеджери майданчика завжди наголошують учасникам, щоб ніколи не відкладали подачу пропозицій та оплату на останні дні, а то й хвилини.

Також учасники повинні знати, що будь-які відомості, внесені в електронну торгову систему через особистий кабінет учасника, вважаються такими, що вчинені відповідною особою. Усі зміни після їх оприлюднення зберігаються протягом трьох років та будуть доступними для перегляду усім бажаючим. Тому потрібно бути максимально уважними під час завантаження документів і перевіряти усі дані перед занесенням у електронну торгову систему по кілька разів.

Ще одна деталь про земельні аукціони: якщо на торги подано менше двох заяв (виняток, лише повторні торги із заявою від одного і того ж учасника) або якщо за результатами земельних торгів закрита цінова пропозиція або цінова пропозиція жодного з учасників не містить крок аукціону на підвищення стартової ціни, земельні торги визнаються такими, що не відбулись, і електронна торгова система автоматично присвоює таким торгам статус аукціону, що не відбувся. А учасники у разі відсутності кроку аукціону ще й понесуть штрафи.

Також для того, щоб унеможливити зрив торгів, Постановою передбачено, що до участі у повторних земельних торгах не допускаються переможці попередніх торгів, які в установлений строк не підписали протокол про результати торгів, договір чи не сплатили належну суму за придбаний лот та суму витрат на підготовку лота до продажу.

Більше новин