Новини

Скільки коштує нотаріальний супровід при купівлі земельної ділянки
Скільки коштує нотаріальний супровід при купівлі земельної ділянки
Опубліковано: 13 Грудня 2023

В середньому по Україні нотаріальний супровід обходиться у 12 — 15 тис. грн. при оформленні кожної земельної ділянки. Про це повідомляє УНІАН.

Ціни на відповідні послуги різняться в залежності від регіону. Експерти стверджують, що на Сході і у Центрі якість землі краща, порівняно з Заходом. За словами аналітиків, у Західних областях попит і ціни на гектар вищі, хоча якісної ріллі там менше. Учасники ринку зазначають, що високі ціни пов’язані з меншими військовими ризиками, але це не єдина причина підвищеного попиту.

Експерти розповіли, що в Україні в середньому продають і купують 1,1% всієї площі земель сільськогосподарського призначення, але на Івано-Франківщині ціни найвищі, хоча там продають лише 0,4%.

Учасники ринку пояснили, що у Івано-Франківській області маленькі ділянки, площа яких стартує від половини гектара, тому транзакційні видатки там найбільші, якщо перерахувати їх на кожну окрему угоду. Експерти зазначили, що такі додаткові витрати і закладають у ціну гектара.

Аналітики стверджують, що угод з дешевими ділянками у зазначеному регіоні немає через їх нерентабельність. Для прикладу, якщо людина захоче купити 0,5 га за 20 тисяч грн, їй все одно доведеться заплатити за оформлення близько 15 тисяч грн.

Більше новин