Новини
Сівба озимої пшениці у грудні — експеримент на Тернопільщині
Одне з господарств Тернопільщини продовжує сіяти озиму пшеницю навіть у грудні, хоча всі агротехнічні терміни сівби цієї культури давно вийшли, орендатор земельних паїв зважився на експеримент…
Про це повідомляє Kurkul.com.
Зазначається, що на ділянці, де й досі триває сівба, пізньої осені зібрали непоганий урожай гречки. І відразу ж почали готуватися до наступного сезону. Обробили площу дисковими боронами, закультивували її, збиралися сіяти озимину, але раптово пішли затяжні дощі, а за ними — сніг. Фермер Михайло все ж ризикнув. Щойно підготовлена площа підмерзла, випустив на неї трактора із сівалкою.
«Сіяти вже явно пізно, але я вирішив проекспериментувати. У мене залишилося 2 т протруєного зерна. Худобі його не згодуєш. Та й не випадало тримати його аж до наступної осені. Зважився так пізно посіяти його. Чи вийде щось? — лотерея. Все залежить від перебігу зими і весни. Важливо, щоб зараз засіяну площу прикрив сніг. Дасть Бог, навесні озимина зійде. Якщо ж посіви будуть поганими, підсію на цій площі ярий ячмінь — отримаємо такий собі суржик. Пшениця з ячменем — дуже добрий корм для свиней, цю суміш охоче купують власники великих свинокомплексів», — пояснив фермер.
Як зазначається, дощова осінь у регіоні на місяць сповільнила збирання урожаю. Фермер розповів, що виходила з ладу збиральна техніка, не встигали вчасно знайти запчастини. Тож подекуди ще не встигли зібрати сою і кукурудзу, вивезти з полів цукрові буряки.
«Тільки-но вдарять сильніші морози, на засніжені поля виїдуть комбайни: мінусова температура не зашкодить цим жнивам. За холодної погоди кукурудза матиме навіть кращу якість. Торік я бачив, як молотили кукурудзу в останній день грудня. Екстремально пізню сівбу теж можу пояснити обставинами війни. Хто його зна, як воно доведеться господарювати навесні — тож дехто квапиться кинути зерно у підморожену землю. Дасть Бог, воно зійде…», — підсумував аграрій.