Новини

Що таке мінімальне податкове зобов’язання: основи нового податку
Що таке мінімальне податкове зобов’язання: основи нового податку
Опубліковано: 22 Травня 2023

Експерти роз’яснили основні правила і вимоги щодо мінімального податкового зобов’язання. 

Про це повідомляє AgroPolit.com.

Слід зазначити, що 2022 рік став першим, у якому будуть визначати мінімальне податкове зобов’язання. Мова йде про мінімальну величину податкового зобов’язання у сплаті податків, платежів, зборів. Зазначене зобов’язання пов’язано з виробництвом власної сільськогосподарської продукції, з її подальшою реалізацію.

Крім того, мінімальне податкове зобов’язання торкнеться користувачів і власників земельних ділянок. Ідея такого зобов’язання полягає в виведенні оренди аграрних земель з тіньового обробітку, зменшенні втрат бюджету, направленні додаткових надходжень у місцеві бюджети.

Мінімальне податкове зобов’язання поширюватиметься на користувачів та власників земельних ділянок, які розташовані у населених пунктах, а також за їхніми межами, якщо розмір земельної ділянки становить 0,5 га чи більше. Кошти, сплачені по зобов’язанню планують передавати до місцевих бюджетів, відповідно до місця розташування ділянки.

Сплата мінімального податкового зобов’язання є обов’язковою для фізичних та юридичних осіб. Воно визначається відповідно до коефіцієнту нормативної грошової оцінки сільськогосподарських земель.

Більше новин