Новини

Що має право перевіряти податкова під час воєнного стану
Що має право перевіряти податкова під час воєнного стану
Опубліковано: 01 Вересня 2022

З початком війни, щоб знизити податкове навантаження на бізнес, держава провела податкову реформу воєнного стану. Були скасовані деякі податки, а також заборонені усі перевірки. Та вже буквально за кілька тижнів у реформі почали з’являтися винятки.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на Фокус.

Сьогодні податкова може проводити всі три види перевірки: камеральні, документальні та фактичні.

Камеральні перевірки – це перевірки, які податкова проводитиме у своєму приміщенні, без візиту до платника податку і навіть без його без відома. Перевіряються дані, подані у податкових деклараціях та зазначені у базах даних податкової.

Документальні перевірки на час війни дозволені, але лише позапланові, і лише за наявності підстави із переліку:

– звернення платника;

– інформація про недотримання граничних рядків розрахунків у ЗЕД операціях;

– початок процедур реорганізації або припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності ФОП;

– подання декларації, в якій заявлено до відшкодування ПДВ з бюджету або задекларовано понад 100 тисяч гривень від’ємної суми ПДВ.

Фактичні перевірки. У березні було накладено мораторій на всі перевірки. Проте, досить швидко з’явився перший виняток – проведення всіх фактичних перевірок за «довоєнними» правилами, без винятків. Більше того, перелік предметів фактичних перевірок було розширено.

Загалом законодавець сьогодні у пошуках компромісу та балансу. На одній чаші терезів є бізнес, який потребує підтримки та зменшення податкового навантаження на період воєнного стану. На іншій чаші – державний бюджет, дефіцит якого має покриватися за рахунок сплачених бізнесом податків.

Більше новин